Адміністрацыйныя працэдуры

Нарматыўныя дакументы

Пералік адміністрацыйных працэдур, якія ажыццяўляюцца
дзяржаўнай установай адукацыі «Сярэдняя школа № 7 г.Пінска»

Адміністрацыйныя працэдуры,
якія ажыццяўляюцца ўпраўленнем па адукацыі Пінскага гарвыканкама

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Сярэдняя школа № 7 г. Пінска" прымае заявы па пунктах Пераліку адміністрацыйных працэдур, якія ажыццяўляюцца дзяржаўнымі  органамі і іншымі арганізацыямі па заявах грамадзян, зацверджанага Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 26.04.2010 № 200 “Об  административных процедурах, осуществляемых государственными органами и иными государственными организациями по заявлениям граждан” : 2.5., 2.6., 2.8., 2.9., 2.12., 2.13., 2.14., 2.16., 2.35.

Пералік адміністрацыйных працэдур, якія ажыццяўляюцца
дзяржаўнай установай адукацыі «Сярэдняя школа № 7 г.Пінска»

• 6.3. Выдача даведкі аб тым, што грамадзянін з'яўляецца навучэнцам (з указаннем неабходных звестак, якія мае ўстанова адукацыі, арганізацыя, якая рэалізуе адукацыйныя праграмы пасляўніверсітэцкай адукацыі, іншая арганізацыя, індывідуальны прадпрымальнік, якім у адпаведнасці з заканадаўствам прадастаўлена права ажыццяўляць адукацыйную дзейнасць)

Прозвішча спецыяліста: Сакратар Ігнатовіч Яніна Сяргееўна

Графік прыёму: панядзелак - пятніца, 8.00-16.30

Дакументы, якія прадстаўляюцца грамадзянінам: Заява (узор заявы прапануецца ўстановай адукацыі)

Тэрмін ажыццяўлення працэдуры: у дзень звароту
    Тэрмін дзеяння дакумента: з 1 верасня або з даты падачы заявы (у выпадку падачы заявы пасля 1 верасня) па 31 жніўня - для навучэнцаў, якія атрымліваюць агульную сярэднюю, спецыяльная адукацыя 6 месяцаў - для іншых навучэнцаў.
    Кошт: бясплатна

Дакументы, якія запытваюцца арганізацыяй:

Плацежныя рэквізіты:

Нарматыўны дакумент:

• 6.1.1.Выдача дублікатаў: дакумента аб адукацыі, дадатку да яго, дакумента аб навучанні:

Прозвішча спецыяліста: Сакратар Ігнатовіч Яніна Сяргееўна

Графік прыёму: панядзелак - пятніца, 8.00-16.30

Дакументы, якія прадстаўляюцца грамадзянінам:

1. Заява з указаннем прычын страты дакумента або прывядзення яго ў непрыдатнасць (узор заявы прапануецца ўстановай адукацыі)

2. Пашпарт або іншы дакумент, які сведчыць асобу (у адпаведнасці з Указам Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ад 03.06.2008 № 294 "Аб дакументаванні насельніцтва" да дакументаў, якія сведчаць асобу грамадзяніна, адносяцца: пашпарт, від на жыхарства).

3. Прыйшоўшы ў непрыдатнасць дакумент - у выпадку, калі дакумент прыйшоў у непрыдатнасць

4. Дакумент, які пацвярджае ўнясенне платы

Тэрмін ажыццяўлення працэдуры: 15 дзён з дня падачы заявы, а ў выпадку запыту дакументаў і (або) звестак ад іншых дзяржаўных органаў, іншых арганізацый - 1 месяц.

Тэрмін дзеяння дакумента: бестэрмінова

Кошт: 0,1 базавай велічыні – за дублікат пасведчання аб агульнай базавай адукацыі, атэстата аб агульнай сярэдняй адукацыі 0,2 базавай велічыні – за дублікат іншага дакумента аб адукацыі (для грамадзян Рэспублікі Беларусь) 1 базавая велічыня – за дублікат іншага дакумента аб адукацыі ( для замежных грамадзян і асоб без грамадзянства) бясплатна – дублікат дадатку да дакумента аб адукацыі, дублікат дакумента аб навучанні

Дакументы, якія запытваюцца арганізацыяй:

Плацежныя рэквізіты:

Нарматыўны дакумент: